SIKÇA SORULAN SORULAR

Acenta kaydı nasıl yapılıyor?

Acenta kaydını yapmak için sayfanın üst kısmında, logonun sağ tarafında yer alan "Acenta kaydı" tuşuna basmalısınız. Sonrasından çıkacak olan kayıt formunda tüm alanları doğru bilgilerle doldurarak kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

Acenta kayıtları bağlı olduğunuz üst acenta veya ana acenta tarafından onaylanmalıdır. Onaylanmadığı sürece profil pasif halde olacaktır.

Acenta kaydı esnasında girilen kişisel bilgiler otomatik olarak acentanın yönetici grubuna atanılır.

Expedient ve Normal kullanıcı kayıtları nasıl yapılıyor?

Expedient veya normal kullanıcı olarak kayıt olmak için sayfanın üst kısmında, logonun sağ tarafında yer alan "Kullanıcı kaydı" tuşuna basmalısınız. Sonrasından çıkacak olan kayıt formunda tüm alanları doğru bilgilerle doldurarak kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

Kullanıcı kayıtları bağlı olduğunuz üst acenta veya ana acenta tarafından onaylanmalıdır. Onaylanmadığı sürece profil pasif halde olacaktır.

Sisteme giriş nasıl yapılır?

Sayfanın üst kısmında, logonun sağ tarafında yer alan "Giriş" tuşuna basarak sistemin giriş sayfasına erişebilirsiniz. Expedient ve normal kullanıcılar "Kullanıcı girişi" bölümündeki form alanlarını doldurarak, acenta ve acenta çalışanları ise "Acenta girişi" bölümündeki form alanlarını doldurarak sisteme giriş yapabilirler.

Şifremi bilmiyorum veya unuttum. Ne yapmalıyım?

Şifrenizi bilmiyorsanız veya unuttuysanız sistem giriş sayfasında bulunan şifre alanının yan tarafındaki "şifre hatırlatma" yazısına tıklayarak yeni şifre edinebilirsiniz.

Daha önce sistemimize kaydolduğunuz emailinizi doğru yazdığınız takdirde yeni şifre sistem tarafından otomatik. Şifrenizi sonra profilinize girerek değiştirebilirsiniz.

Alt acenta, normal kullanıcı veya expedient kullanıcıyı nasıl ekleyebilirim?

Acentanın ana sayfasından üst kısımlarda yazıldığı şekilde kayıt olan alt acentalar, normal kullanıcılar, expedient kullanıcılar otomatik olarak o acentaya bağlı olarak kaydedileceklerdir. Acenta çalışanı ekleme anlatımı sonraki maddelerde ele alınacaktır.

Dil seçenekleri nerede yer alıyor?

Dil seçenekleri menüsü sayfanın en üst sağ köşesinde yer almaktadır. İlgili dili seçip sayfa yeniden yüklendikten sonra sistemi seçili dilde görüntüleyebilirsiniz.

Acenta profilini nereden görüntüleyebilirim?

Acenta profilinizi görüntüleyebilmek için ilk önce sisteme giriş yapmalısınız. Kullanıcı kaydınız acentanızın yönetici grubunda olması gerekmektedir. Sayfanın üst kısmında, logonun sağ tarafında yer alan kullanıcı menusunden "Şirket / Acenta profili" bağlantısını tıklayınız. Yüklenecek sayfadan şirketin kayıtlı bilgilerini görüntüleyebilir, gereken düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Acenta hakkında yazısını nereden düzenleyebilirim?

Acenta hakkında yazısını düzenleyebilmek için kullanıcı kaydınız acentanızın yönetici grubunda olması gerekmektedir. Sayfanın üst kısmında, logonun sağ tarafında yer alan kullanıcı menusunden "Şirket / Acenta hakkında" bağlantısını tıklayınız. Yüklenecek sayfadan şirket hakkında yazının çeşitli dillerdeki kayıtlı bilgilerini görüntüleyebilir, gereken düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Acenta logosunu nereden düzenleyebilirim?

Acenta logosunu düzenleyebilmek için kullanıcı kaydınız acentanızın yönetici grubunda olması gerekmektedir. Sayfanın üst kısmında, logonun sağ tarafında yer alan kullanıcı menusunden "Şirket / Logo" bağlantısını tıklayınız. Yüklenecek sayfadan şirketin logosu mevcut ise geçerli logosunu görüntüleyebilir, yeni logo yükleyebilirsiniz.

Acenta modullerini nereden düzenleyebilirim? Acentanın modullerden elde ettiği karları nereden düzenleyebilirim?

Acenta modullerini ve ilgili karlarını düzenleyebilmek için kullanıcı kaydınız acentanızın yönetici veya yönetici yardımcısı grubunda olması gerekmektedir. Sayfanın üst kısmında, logonun sağ tarafında yer alan kullanıcı menusunden "Şirket / Moduller" bağlantısını tıklayınız. Yüklenecek sayfada her modulun pasif/aktif durumların düzenlenmesi, ilgili kar oranları seçebilirsiniz. "Uçak kar tablosu" bağlanıtısına tıklayarak uçak modulünün karlarını düzenleyebilirsiniz.

Yeni çalışan nasıl ekleyebilirim? Acentaya bağlı çalışanları nasıl düzenleyebilirim?

Sayfanın üst kısmında, logonun sağ tarafında yer alan kullanıcı menusunden "Şirket / Çalışanlar" bağlantısını tıklayınız. Yüklenecek sayfada acentaya bağlı olan diğer çalışanları görüntüleyebilirsiniz.

Yeni çalışan eklemek için "Çalışan ekle" tuşuna basıp yüklenecek formu doldurmanız gerekmektedir. Otomatik oluşturulacak şifre ve diğer bilgiler belirtilen emaile gönderilecektir.

Kayıtlı çalışanı pasif duruma getirmek için "Görüntüle" bağlantısına tıklayıp, yüklenecek formun altında "Durum" alanını "Pasif" seçeneğine getirmelisiniz. Bu durumda acenta çalışanı kendi kayıtlarını kullanarak sisteme giremeyecektir.

Alt Acentaları nasıl görüntüleyebilirim? Alt acentada düzenlemeler nasıl yapabilirim?

Sayfanın üst kısmında, logonun sağ tarafında yer alan kullanıcı menusunden "Şirket / Alt Acentalar" bağlantısını tıklayınız. Acentanıza bağlı olan tüm alt acentalar yüklenecektir. İstediğiniz acentayı görüntülemek için "Görüntüle" bağlantısına tıklamanız gerekmektedir. Yüklenecek sayfada seçilen acentaya ait kayıtlar görüntüleyebilir, acentanın durumunu aktif/pasif olarak güncelleyebilir, diğer düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Kayıtlı expedient ve normal kullanıcıları nasıl görüntüleyebilirim? Gereken düzenlemeleri nasıl yapabilirim?

Sayfanın üst kısmında, logonun sağ tarafında yer alan kullanıcı menusunden "Şirket / Üyeler" bağlantısını tıklayınız. Acentanıza bağlı olan tüm kullanıcılar yüklenecektir. İstediğiniz kullanıcıyı görüntülemek için "Görüntüle" bağlantısına tıklamanız gerekmektedir. Yüklenecek sayfada seçilen kullanıcıya ait kayıtlar görüntüleyebilir, kullanıcının durumunu aktif/pasif olarak güncelleyebilir, diğer düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Bireysel profilimi nereden düzenleyebilirim? Şifremi nereden değiştirebilirim?

Sayfanın üst kısmında, logonun sağ tarafında yer alan kullanıcı menusunden "Kullanıcı / Bireysel profil" bağlantısını tıklayınız. İstediğiniz düzenlemeleri buradan yapabilir, mevcut şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Rezervasyonlarımı nereden görüntüleyebilirim?

Sayfanın üst kısmında, logonun sağ tarafında yer alan kullanıcı menusunden "Rezervasyonlar / Rezervasyonlarım" bağlantısını tıklayınız. Yüklenecek sayfada size ait bütüm rezervasyonları listeleyebilirsiniz. İlk girdiğinizde başlangıç tarihinde belirtilen tarihten itibaren yükleme yapılacağı için "başlangıç tarihi" alanına tıklayarak takvimden istediğiniz tarihi seçebilir ve istediğiniz tarihten itibaren arama yapabilirsiniz.

Rezervasyonumu nereden iptal edebilirim?

Sayfanın üst kısmında, logonun sağ tarafında yer alan kullanıcı menusunden "Rezervasyonlar / Rezervasyonlarım" bağlantısını tıklayınız. Yüklenecek sayfada size ait bütüm rezervasyonlar listelenecektir. İlgili rezervasyona gelip sağ tarafta yer alan "İptal" bağlantısına tıklayınız. Eğer iptal için son tarih geçmediyse rezervasyon iptal onayı aşamasına geçecektir.

Rezervasyonumu nereden onaylayabilirim?

Sayfanın üst kısmında, logonun sağ tarafında yer alan kullanıcı menusunden "Rezervasyonlar / Rezervasyonlarım" bağlantısını tıklayınız. Yüklenecek sayfada size ait bütüm rezervasyonlar listelenecektir. İlgili rezervasyona gelip sağ tarafta yer alan "Görüntüle" bağlantısına tıklayınız. Rezervasyon sayfası yüklendikten sonra üst kısımda mavi renkte Voucher, Proforma, Teklif formu, Rezervasyon talep formları gibi formları görüntüleyebilirsiniz. Rezervasyonu onaylamak için sayfanın alt kısmında yer alan pembe alanlı formda tercihlerinizi belirtmelisiniz.

Acentaya, alt acentalara ait rezervasyonları nereden görüntüleyebilirim?

Sayfanın üst kısmında, logonun sağ tarafında yer alan kullanıcı menusunden "Rezervasyonlar / Rezervasyonlar" bağlantısını tıklayınız. Yüklenecek sayfada acentanıza, alt acentalarınıza ait bütüm rezervasyonları listeleyebilirsiniz. Üst kısımda yer alan seçenekler menüsünden tercihler yaparak çeşitli aramalar yapabilirsiniz.

Bekleyen uçak rezervasyonlarımı nereden görüntüleyebilirim?

Sayfanın üst kısmında, logonun sağ tarafında yer alan kullanıcı menusunden "Rezervasyonlar / Bekleyen Uçak Rezervasyonlarım" bağlantısını tıklayınız. Yüklenecek sayfada bekleyen uçak rezervasyonlarızı listeleyebilirsiniz. Görüntüle bağlantısına tıklayarak yüklenecek sayfada kredi kartıyla ödeme seçeneğinde bulunabilirsiniz.

Otel rezervasyonunu nasıl yapabilirim?

Sayfanın üst kısmında, logonun alt tarafında yer alan siyah moduller menusunde "Otel" seçeneğinden "Bölgeye göre ara", "İsme göre ara" bağlantılarından birini tıklayınız.

Karşınıza arama formu çıkacaktır. "Liste" alanında tüm bölgelerin veya aktif olan tüm otellerin listesi çıkacaktır. Seçenekler arasında arama yapmak için "Anahtar kelime" alanına istediğiniz kelimeyi yazabilirsiniz. Yazdığınız kelimeye göre "Liste" alanındaki seçenekler azalacaktır. İstediğiniz bölge veya oteli seçip alanın sağ tarafında yer alan "Sağ ok tuşunu" tıklamanız gerekiyor. Seçtiğiniz isim sağ tarafta bulunan alana aktarılacaktır. Seçeneği kaldırmak için ise bu sağ taraftaki alanda yer alan seçeneği tıklayıp "Sol ok tuşunu" tıklamanız gerekiyor.

Formdaki diğer kriterleri doldurup manuel yerleştirme veya hızlı fiyat arama yapabilirsiniz.

Manuel yerleştirme için formdaki alanları doldurup "Ara" tuşuna basarak otellerdeki bütün oda tiplerine ulaşabilirsiniz.

Hızlı fiyat arama tuşuna basarak ise belirttiğiniz otelde kişi sayılarına uygun seçeneklere ulaşabilirsiniz.

Manuel yerleştirmeli otel rezervasyonu nasıl yapabilirim? Aynı anda birkaç oda rezervasyonu nasıl yapabilirim?

Otel rezervasyon formundaki alanları doldurduktan sonra "Ara" tuşuna basınız. Arama sonuç sayfası yüklenecektir. Otel ve otelin genel bilgileri, alt kısmında ise otele bağlı olan oda seçenekleri listelenecektir.

Oda rezervasyon yapılmaya müsait ise kendi alanında "Oda ekle" tuşu yüklenmiş olacaktır. "Oda ekle" tuşuna basarak kişi sayısı bilgilerini girmeniz gerekiyor. Kişi sayısı bilgilerini girdikten sonra "Hesapla" tuşuna basmanız gerekiyor. Toplam tutar kısmına girmiş olduğunuz kişi sayısı için fiyat yüklenecektir.

Sepete ekleyip rezervasyona devam etmek için "Sepete ekle" tuşuna basmanız gerekiyor. Eklemiş olduğunuz seçenekler sayfanın sol kısmında yer alan sarı alanda listelenecektir. Aynı şekilde diğer oda rezervasyonlarını ekleyebilirsiniz.

İşlem tamamlandıktan sonra sol tarafta yer alan sarı alandaki "Tamamla" tuşuna basmanız gerekiyor. Karşınıza kişisel bilgiler formu çıkacaktır. Bu forma rezervasyondaki kişilerin kişisel bilgilerini girmeniz gerekiyor. Tüm alanlar zorunludur.

"Rezervasyonu tamamla" tuşuna bastıktan sonra sigorta seçenekleri sunulacaktır. Sigorta tercihlerini yaptıktan sonra eğer "Transfer dahil" seçeneğinde bulunmuşsanız transfer formuna yönlendireceksiniz. Transfer modulün kullanımı transfer modulü başlıklı kısımda ele alınacaktır. Transfer yapılırken kişisel bilgileri girmeniz gerekmeyecek, otel rezervasyonu sırasında girmiş olduğunuz veriler kullanılacaktır.

Uçak rezervasyonunu nasıl yapabilirim?

Sayfanın üst kısmında, logonun alt tarafında yer alan siyah moduller menusunde "Uçak" seçeneğini tıklayınız. Karşınıza arama formu çıkacaktır. "Nereden", "Nereye" alanlarında ilgili şehir veya havalimanı kodunu yazmanız durumunda yazdığınız verilere uygun seçenekler sunulacaktır. Tercihler arasında size uygun olanını seçip formdaki diğer alanları doldurmanız gerekiyor.

"Ara" tuşuna bastıktan sonra karşınıza arama sonuçları çıkacaktır. Gidiş ve Dönüş olmak üzere iki sütun yüklenecektir. Her bir sütunda size en uygun uçuşu seçtikten sonra sayfanın sol tarafında yer alan sarı alanın içindeki "Rezervasyon yap" tuşuna basmanız gerekiyor.

Bir sonraki aşamada kişisel bilgileri girmeniz gerekiyor. Girdikten sonra formun altında yer alan tuşa basmanız gerekiyor. Bir sonraki aşamada rezervasyonun genel bilgileri ve toplam tutar çıkacaktır. "Rezervasyonu tamamla" tuşuna basarak rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bastıktan sonra "Rezervasyonlar / Bekleyen uçak rezervasyonlarım" bölümüne yönlendirileceksiniz. Bekleyen, ödemesi henüz yapılmayan uçak rezervasyonlarınız listelenecektir. Yapmış olduğunuz rezervasyon alanına gelerek "Görüntüle" bağlantısına taklayarak rezervasyon sayfasına geçebilirsiniz.

Rezervasyonun en son halini görüntülüyerek formun altında yer alan "Rezervasyonu tamamla" tuşuna basarak kredi kartı ödeme sayfasına geçeceksiniz. Kredi kartı ödeme sayfasındaki prosedürleri tamamladıktan sonra rezervasyonunuz teyit edilmiş olup "Rezervasyonlar / Rezervasyonlarım" sayfasına yönlendirileceksiniz. Uçuş rezervasyon numarası rezervasyon görüntüleme sayfasında yer alacaktır.

Transfer rezervasyonunu nasıl yapabilirim?

Sayfanın üst kısmında, logonun alt tarafında yer alan siyah moduller menusunde "Transfer" seçeneğini tıklayınız. Karşınıza arama formu çıkacaktır. "Geliş yeri türü" kategorisinden transferin başlama yeri türünü seçiniz. Havalimanı, otel veya marina seçenekleri mevcuttur. Bulunduğunuz tercihe göre "Geliş yeri" kategorisine ilgili seçenekler yüklenecektir. Aynı husus "Varış yeri türü" kategorisi için de geçerlidir. Formdaki diğer alanları doldurup "Ara" tuşuna basmanız gerekiyor. Arama sonuç sayfasında rezervasyonun genel bilgileri ve toplam tutarı görebileceksiniz. Sayfada yer alan kişisel bilgiler formunu doldurarak transfer rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Araç kiralama rezervasyonunu nasıl yapabilirim?

Sayfanın üst kısmında, logonun alt tarafında yer alan siyah moduller menusunde "Araç kiralama" seçeneğini tıklayınız. Karşınıza arama formu çıkacaktır. "Alış yeri türü" kategorisinden transferin başlama yeri türünü seçiniz. Havalimanı veya otel seçenekleri mevcuttur. Bulunduğunuz tercihe göre "Alış yeri" kategorisine ilgili seçenekler yüklenecektir. Aynı husus "Teslim edilme türü" kategorisi için de geçerlidir. Formdaki diğer alanları doldurup "Ara" tuşuna basmanız gerekiyor. Arama sonuçları sayfasında kriterlere uygun araç modelleri ve fiyatları listelenecektir. Araç fotoğrafın üzerinde gelerek aracın detaylarını görüntüleyebilirsiniz. Tercih ettiğiniz aracın üzerinde tıklayarak kişisel bilgilerin doldurulduğu aşamaya geçebilirsiniz. Kişisel bilgiler formundaki tüm alanları doldurarak rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Mavi yolculuk rezervasyonunu nasıl yapabilirim?

Sayfanın üst kısmında, logonun alt tarafında yer alan siyah moduller menusunde "Mavi yolculuk" seçeneğini tıklayınız. Karşınıza arama formu çıkacaktır. Formdaki alanları doldurup "Ara" tuşuna basmanız gerekiyor. Arama sonuçları saydasında kriterlere uygun Mavi yolculuk seçenekleri listelenecektir. Programın adı, detayları ve fiyatlarıyla kabin seçenekler listelenecektir. Tercih ettiğiniz kabin türü sütunlarındaki fiyat kutusuna tıklayıp (fiyat kutusunun rengi maviye dönüşecektir) "Rezervasyon yap" tuşuna basmanız gerekiyor. Sonrasından yüklenecek sayfada mavi yolculuk tarihini seçmeniz gerekiyor. Sonradan yüklenecek sayfada kişisel bilgileri girip rezervasyonu tamamlamak için "Rezervasyonu tamamla" tuşuna basabilirsiniz.

Tur rezervasyonunu nasıl yapabilirim?

Sayfanın üst kısmında, logonun alt tarafında yer alan siyah moduller menusunde "Turlar" seçeneğini tıklayınız. Sistemde aktif olan turlar listelenecektir. Tercih ettiğiniz turun "Rezervasyon" tuşunu basarak tur sayfasına geçebilirsiniz. Tur sayfasında turla ilgili tüm detayları, fotoğrafları görüntüleyebilirsiniz. Sağ tarafta yer alan rezervasyon formundaki alanları doldurarak rezervasyon aşamasına geçebilirsiniz. Yüklenecek sayfada rezervasyonun genel bilgileri, toplam tutarını görüntüleyebilirsiniz. Kişisel bilgileri doldurarak rezervasyonu tamamlayabilirsiniz.

Gemi turu rezervasyonunu nasıl yapabilirim?

Sayfanın üst kısmında, logonun alt tarafında yer alan siyah moduller menusunde "Gemi turları" seçeneğini tıklayınız. Sistemde aktif olan gemi turları listelenecektir. Tercih ettiğiniz turun "Rezervasyon" tuşuna basarak tur sayfasına geçebilirsiniz. Gemi turu sayfasında turla ilgili tüm detayları, fotoğrafları görüntüleyebilirsiniz. Sağ tarafta yer alan rezervasyon formundaki alanları doldurarak rezervasyon aşamasına geçebilirsiniz. Yüklenecek sayfada rezervasyonun genel bilgileri, toplam tutarını görüntüleyebilirsiniz. Bu aşamada kabin türünü seçmelisiniz. Kişisel bilgileri doldurarak rezervasyonu tamamlayabilirsiniz.

Golf rezervasyonunu nasıl yapabilirim?

Sayfanın üst kısmında, logonun alt tarafında yer alan siyah moduller menusunde "Golf" seçeneğini tıklayınız. Sistemde aktif olan golf kulüpleri listelenecektir. Tercih ettiğiniz golf kulübün üstüne tıklayarak golf sayfasına geçebilirsiniz.

Golf sayfasında kulübün fotoğraflarını, saha detaylarını ve diğer bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Sağ tarafta yer alan rezervasyon formundaki alanları doldurarak rezervasyon aşamasına geçebilirsiniz.

İlk aşamada kişisel bilgileri girmeniz gerekiyor. Tüm alanları doldurduktan sonra "Devam et" tuşuna basınız. Yüklenecek tabloda tarih, saha ve delik seçenekleri sunulacaktır. "CTRL" tuşu basılı tutarak hangi kişiselerin hangi sahada ve tarihte golf oynayacağını seçiniz. Kişisel bilgiler bir önceki aşamada doldurduğunuz verilerdir. Tercihlerinizi yaptıktan sonra "Devam et" tuşuna basınız. Bir sonraki aşamada seçtiğiniz golf oyunların tarihleri, oynayacak kişileri liste halinde görebilirsiniz. Tablonun sağ sütununda ise oyun saatini belirterek, diğer malzeme seçeneklerinde bulunabilirsiniz. Tercihlerinizi yaptıktan sonra "Devam et" tuşuna basınız.

Bir sonraki aşamada yapmış olduğunuz tercihlere göre Otel oda seçenekleri sunulacaktır. Belirtilen toplam tutarlar golf oyunu ve konaklama fiyatlarıdır. Oda seçtikten sonra "Rezervasyon yap" tuşuna basınız. Bu aşamada golf rezervasyonun genel özeti son haliyle dikkatinize sunulacaktır. Formun alt kısmında yer alan "Rezervasyon yap" tuşuna basarak rezervasyonu tamamlayabilirsiniz.

Sağlık ürünü rezervasyonunu nasıl yapabilirim?

Sayfanın üst kısmında, logonun alt tarafında yer alan siyah moduller menusunde "Sağlık" seçeneğini tıklayınız. Karşınıza arama formu çıkacaktır. Formdaki alanları doldurup "Ara" tuşuna basmanız gerekiyor. Arama sonuçları sayfasında kriterlere uygun Sağlık ürünleri seçenekleri, tutarları ve diğer detaylar listelenecektir. Tercih ettiğiniz sağlık ürünü alanındaki “İletişim” tuşuna basarak yüklenecek sayfada bilgilerinizi girip yetkili kişilerin sizinle temas kurması için formunuzu gönderebilirsiniz.

Paket tur rezervasyonunu nasıl yapabilirim?

Sayfanın üst kısmında, logonun alt tarafında yer alan siyah moduller menusunde "Paket tur" seçeneğini tıklayınız. İlk aşamada kişisel bilgileri girmeniz gerekiyor. Paket tur rezervasyonları sırasıyla Uçak, Otel, Transfer, Araç kiralama, Mavi yolculuk, Turlar modüllerini kapsıyor. Tüm modüllerin rezervasyonları birbirine bağlı olup, Uçak modülünün rezervasyonu bunlardan ayrı kaydedilecektir.

Bu site Agne Tours ® ‘a aittir. Her hakkı saklıdır ©.